Wysyłka:

 

UWAGA ! Opcja e-płatności nieaktywna !

 

(Dotyczy wyłącznie sprzedaży i wysyłki dla odbiorców na terenie kraju z płatnościami w PLZ polskich złotych).

Zamawiane przez Państwa produkty pakowane są w sposób zapewniający bezpieczne dotarcie do adresata w nienaruszonym stanie.

Aktualnie proponujemy wysyłanie przesyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej jako przesyłka zwykła (ekonomiczna) lub priorytetowa. Przesyłka może zostać opłacona z góry przelewem bankowym lub przekazem pieniężnym na nasze konto. Przesyłka może być również pobraniowa, co oznacza że zapłacicie za nią w momencie jej odbioru na poczcie, od doręczyciela lub kuriera.

Zamówienia o wartości powyżej 500 zł wysyłane są na nasz koszt (żadne opłaty za przesyłkę nie są doliczane). Dotyczy to tylko zamówień opłacanych w formie przelewu lub przekazu pocztowego.

UWAGA. Realizacja zamówień z płatnością za pobraniem czasowo zawieszona! Przepraszamy. 

Opłaty:

- przesyłka pocztowa, Poczta Polska, płatność przelewem - 17,90 zł 

- kurier Pocztex, płatność przelewem - 17,90 zł 

- paczkomaty InPost, płatność przelewem - 17,90 zł 

- przesyłka pobraniowa, płatność przy doręczeniu - 21,00 zł

- przesyłka o wartości powyżej 500 zł - 0,00 zł (bez opłat) - dotyczy tylko zamówień płatnych przelewem !

- odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym (Kraków) - 0,00 zł (płatność tylko gotówką lub szybkim przelewem). 

(Opłaty zryczałtowane - nie zależą od wartości ani wagi przesyłki. Podatek VAT 23% wliczony.)

Uwaga! Niektóre przedmioty których wymiary nie pozwalają na umieszczenie ich w paczkomacie lub z innych względów są ponadwymiarowe, będą wysyłane w formie tradycyjnej przesyłki pocztowej (dotyczy to przede wszystkim długich odcinków torów, wielkoformatowych podłoży trawiastych, niektórych zestawów startowych...) 

 

Staramy się realizować (wysyłać) zamówienia natychmiast lub następnego dnia od momentu zarejestrowania ich w naszym systemie. Prosimy jednak o wybaczenie nam ewentualnych możliwych opóźnień wynikających z pewnych przyczyn od nas zależnych i niezależnych. Ponadto zamówienia złożone w piątki, soboty i niedziele przyjmowane są do realizacji z datą poniedziałkową. Zamówienia złożone w dni świąteczne oraz w dni zwyczjowo wolne od pracy (n.p. tzw. długie weekendy) mogą również być realizowane w najbliższym "normalnym" dniu roboczym. W okresie ferii szkolnych oraz wakacji, z uwagi na znaczny spadek ilości zamówień, realizujemy zamówienia zbiorczo, co kilka dni, oraz informujemy TUTAJ (w zakładce "Aktualności") o przewidywanych terminach wysyłek i ewentualnych opóźnieniach.

Ze statystyk za rok 2023 (dane szacunkowe):

- wysyłka tego samego dnia - 91,0 %

- wysyłka dnia następnego - 8,3 %

- wysyłka z opóźnieniem do 3 dni - 0,5 %

- wysyłka z opóźnieniem pow. 3 dni - 0,2 %.

Powyższe dane i ustalenia nie obejmują zamówień ze statusem "backorder" czyli zamówień specjalnych oraz takich, do skompletowania których niezbędne jest sprowadzenie brakujących elementów z magazynów producentów lub importerów. W takich przypadkach jesteście Państwo indywidualnie informowani o przewidywanym czasie oczekiwania oraz możliwości podziału realizacji zamówienia na części. Zamówienie art. opisanych w ofercie jako "na zamówienie" zawsze wiąże się z pewnym, określonym w przybliżeniu okresem oczekiwania. Informację o tym otrzymują Państwo od nas w e-mailu zwrotnym.

 

 

UWAGA

- Zamówienia z odbiorem osobistym - prosimy o odbiór w terminie do 5 dni. Po tym terminie przygotowane produkty wracają do magazynu i zamówienie zostaje anulowane. Jeżeli podany termin jest dla Państwa niekorzystny, prosimy o kontakt makieta@makieta.pl lub telefonicznie, celem ustalenia indywidualnego terminu odbioru zamówienia.

- Zamówieniz z płatnością przelewem - prosimy o dokonanie wpłaty w ciągu max. 3 dni roboczych od daty złożenia zamówienia - chyba że uzgodniono (drogą mailową / telefonicznie) odroczony termin płatności lub zamówienie ma status "backorder" - oczekujące. Po pięciu dniach - w razie braku wpłaty lub braku uzgodnienia terminu - zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

- Zamówienia "backorder" oraz zamówienia na nowości z podanym wstępnie terminem premiery: Po skompletowaniu zamówienia lub ukazaniu się zapowiadanej nowości wysyłamy informację o dostępności produktów wraz z prośbą o potwierdzenie rezerwacji i wysyłki lub dokonanie przelewu, ewentualnie zapraszamy po odbiór zamówienia. Prosimy o potwierdzenie / akceptację (lub brak akceptacji) w terminie do 7 dni. Zamówienia nieodebrane, niepotwierdzone lub nieopłacone w terminie do 14 dni ulegają anulowaniu (nie dotyczy odbioru/realizacji odroczonych, uzgodnionych wcześniej drogą mailową).

Prosimy o terminowy odbiór i potwierdzanie. W przypadku decyzji o rezygnacji z zamówienia lub jego części prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie. To nie jest karalne :) a bardzo ułatwia nam gospodarkę magazynową.

 

 

WAŻNE !

Prosimy o sprawdzenie każdorazowo podczas zamawiania poprawności wpisanego adresu do wysyłki. Bardzo istotne jest również sprawdzenie poprawności wpisanego swojego adresu e-mail gdyż w przypadku pomyłki system nie będzie mógł wysłać do Państwa informacji o zmianie statusu zamówienia, wysyłce lub ewentualnych uwagach związanych z realizacją zamówienia.

Uwaga! Jeżeli w ciągu max. kilkudziesięciu minut od momentu zatwierdzenia zamówienia nie otrzymają Państwo automatycznie wygenerowanej specyfikacji potwierdzającej przyjęcie zamówienia do realizacji, prosimy o sprawdzenie wpisanego swojego adresu e-mail oraz o kontakt bezpośredni z obsługą za pomocą podstrony "Skontaktuj się z nami", bądź wysyłając e-mail na ardes makieta@makieta.pl. W dni powszednie w godz. 10-15  można również zgłosić problem telefonicznie (12 422-31-68).

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Zamówienia z wysyłką zagraniczną :

Prowadzimy sprzedaż i wysyłkę na terytorium kraju (RP). Istnieje możliwość zrealizowania wysyłek zagranicznych, w takich sytuacjach jednak rodzaj przesyłki oraz wartość opłat ustalana jest indywidualnie zgodnie z aktualnymi cennikami Poczty Polskiej. Cena za wysyłkę zagraniczną uzależniona jest od miejsca dostawy, rodzaju przesyłki oraz jej wagi. Ceny wysyłek wyświetlające się podczas dokonywania zamówienia należy traktować wyłącznie orientacyjnie. Przy wysyłkach zagranicznych nie stosuje się przesyłek bezpłatnych, bez względu na wartość zamówienia. Dla wysyłek zagranicznych aktualnie akceptujemy wyłącznie płatność przelewem na wskazany przez nas rachunek bankowy (dla wpłat w walucie euro udostępniamy odrębny rachunek walutowy - wpłat w walucie euro nie należy dokonywać na rachunek podstawowy !).

Ceny podane w walucie euro mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie są aktualizowane na bieżąco. Przy zamówieniach zagranicznych brane są pod uwagę aktualne ceny w złotych polskich a przeliczenia na euro dokonuje nasz pracownik w oparciu o bieżący kurs średni NBP. Zamówienia z wysyłką zagraniczną są traktowane jako gotowe do realizacji dopiero po zaakceptowaniu przez nabywcę formy przesyłki wraz z wartością opłat pocztowych i po przeliczeniu kursu złotego na walutę euro.

Wysyłka tylko w obrębie strefy EU i wyłącznie w wartościach brutto.

 

GOOGLE TRANSLATE

Orders with shipping overseas:

We sell and ship to the country (RP). You can complete the shipments abroad, in such situations, however, the type and value of the shipment charge is determined individually according to the current price list of the Polish Post. Price for shipping abroad depends on the place of delivery, type of delivery and its importance. Displaying shipping rates at the time of the contract are for guidance only. With foreign shipments do not apply the free shipments, regardless of the value of the contract. For international shipments currently only accept payment by bank transfer to our designated bank account (for payments in euros provide separate foreign currency account - payments in euro should not be made on the basic account!).Prices in euros are for guidance only and are not updated. Foreign Orders are taken into account the current prices in the Polish zloty and the conversion to the euro makes our staff based on the current average exchange rate of the NBP. Orders from foreign shipment are considered ready for implementation upon approval by the purchaser forms of delivery including postage value and the conversion of the zloty to the euro.

Shipping only within the euro zone, and only the gross values.